Sorry, this entry is only available in Romanian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

                                                                                                       

LISTA  CONSILIERILOR  ÎN CONSILIUL RAIONAL UNGHENI

Nr. d/r.

Numele, prenumele

Apartenenţa

politică

1.

Ambros Alexandru

PP PAS

2.

Talpă Carina

PP PAS

3.

Casian Vasile

 

PP PAS

4.

Scripcaru Vitalie

 

PP PAS

5.

Cersac Anna

PP PAS

6.

Stati Elvira

PP PAS

7.

Sîrbu Ștefan

 

 

PP PAS

8.

Babenco Petru

PP PAS

9.

Stratulat Constantin

PP PAS

10.

Buga Vera

PP PAS

11.

Tîrsîna Vitalie

PP PAS

12.

Mitriuc Ghenadi

PP PSRM

13.

Margarint Gheorghe

PP PSRM

14.

Bulmaga Alexandru

PP PSRM

15.

Popovici Vladimir

PP PSRM

16.

Chilcevschi Pavel

PP PSRM

17.

Sasu Raisa

PP PSRM

18.

Pascaru Nina

 

PP PSRM

19.

Tîțu Ion

PP PSDE

20.

Malachi Oleg

PP PSDE

21.

Stîngu Oxana

PP PSDE

22.

Filipovici Gheorghe

PP PSDE

23.

Chirilov Iulia

PCRM

24.

Pastuh Lilia

 

PCRM

25.

Bondarenco Igor

PCRM

26.

Dermanschi Rodica

 

PP CUB

27.

Bejenari Eduard

PP CUB

28.

Lupu Vasile

PP PDCM

29.

Luchina Anjelica

 

PP PDCM

30.

Prepeliță Rita

PP DA

31.

Oboroc Ion

PP PLDM

32.

Petic Gheorghe

PP PDA

33.

Gherasimov Petru

PP MRM

 

 

 

 Componenţa nominală a comisiilor consultative de specialitate:

 

 

  1. MEMBRII COMISIEI DE SPECIALITATE ÎN PROBLEME AGRICULTURĂ, INDUSTRIE PRELUCRĂTOARE, ECOLOGIE, DEZVOLTARE RURALĂ

 

  

Nr

d/r.

Nume, prenume

consilieri

Data şedinţei

1. Oboroc Ion
2. Babenco Petru
3. Casian Vasile
4. Mitriuc Ghenadi
5. Chilcevschi Pavel
6. Pastuh Lilia
7. Lupu Vasile
8. Pascaru Nina
9. Dermanschi Rodica
10. Filipovici Gheorghe
11. Buga Vera

 

 

 

 


2. MEMBRII COMISIEI DE SPECIALITATE ÎN PROBLEME ECONOMIE, BUGET ŞI FINANŢE

 

 

Nr.

d/r.

Nume, prenume

consilieri

Data şedinţei
1. Scripcaru Vitalie
2. Sîrbu Ștefan
3. Ambros Alexandru
4. Talpă Carina
5. Țîțu Ion
6. Popovici Vladimir
7. Sasu Raisa
8. Bondarenco Igor
9. Petic Gheorghe
10. Gherasimov Petru
11. Bejenari Eduard

 

 

 

3. MEMBRII COMISIEI DE SPECIALITATE ÎN PROBLEME SOCIALE

 

  

 

Nr

d/r.

 

Nume, prenume

consilieri

1. Malachi Oleg
2. Stîngu Oxana
3. Cersac Anna
4. Stati Elvira
5. Bulmaga Alexandru
6. Margarint Gheorghe
7. Chirilov Iulia
8. Luchina Anjelica
9. Prepeliță Rita
10. Stratulat Constantin
 11. Tîrsîna Vitalie