Sorry, this entry is only available in Romanian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Lista aparatului preşedintelui raionului,

                                        serviciilor descentralizate, desconcentrate şi altor instituţii din raionul Ungheni                                                                                                                                                                     

                                                                   Numele, prenumele Funcţia deţinută

Telefon

serviciu

Guzun Ludmila Preşedintele raionului 2-26-50;

2-30-52

 

069230153

Lacusta Serghei Vicepreşedintele  raionului 2-22-40  069761842
Vicepreşedintele   raionului 2-21-09
Brînză Alexandru Vicepreşedintele raionului 2-27-50 079551577; 067434140
Liţcan Rodica Secretarul Consiliului raional 2-20-57 069274478
Foleşteanu

Ana-Maria

Secretar-dactilograf 2-20-58  

060925348

Toader Irina Şef Serviciul juridic şi resurse umane 2-26-94  067434147
Gavriliţă Alexandru Specialist principal, Serviciul juridic şi resurse umane 2-61-40 067434161;

068690500

Casian Ilina Specialist principal, Aparatul preşedintelui raionului 2-39-98 068466994
Comanda Ana Specialist, Aparatul preşedintelui raionului 2-27-26
Racoviţă Larisa Auditor intern principal 2-23-03 068773606
Manole Rodica Şef Secţie administraţie publică 2-20-54 069203574
Cadenuc Svetlana Specialist principal, Secţia administraţie publică 2-20-81
Mihăilă Tatiana Specialist principal, Secţia administraţie publică 2-77-05   069070864
Rusu Octavian Specialist, Secţia administraţie publică 2-77-05 068687558
Straticiuc Angela Specialist principal, Aparatul preşedintelui raionului 2-20-56 079081856; 067434158
Gurău Natalia Contabil-şef 2-21-66 068638048
Cojuşnean Natalia Specialist – coordonator 2-21-66 069670179
Zaiaţ Aliona  

Şef Serviciul arhivă

2-23-72 068154002; 067434146
Cucu Dumitru Arhitect-şef al raionului 2-21-52;

2-37-41

069292319
Scutaru Viorel  

Şef Direcţie agricultură şi alimentaţie

2-22-50 069526518; 067434162
Rădeanu Tudor Şef Direcţie asistenţă socială şi protecţie a familiei 2-25-48;

2-62-01

079042489
Pancu Iulia Şef Direcţie educaţie 2-27-48 069154499
Struc Tatiana Şef Direcţie finanţe 2-36-46;

2-23-64

069569524
Fuior Constantin  

Şef  Secţie construcţii, gospodărie comunală şi drumuri

   2-34-72;

2-21-69

 069145804; 067434148
Ursatiev Ludmila  

Şef Secţie economie şi reforme

2-64-35;

2-30-54

067434156
Bolotovici Maria Şef  Secţie cultură şi turism 2-26-48;

2-01-92

061014465
Popov Ion Şef Serviciul relaţii funciare şi cadastru 2-28-61 069230753
Petre Violeta Director Centru de Resurse şi Atragere a Investiţiilor 2-27-81 079774484; 067434143
Popa Grigore Director ÎM „Apă-Ungheni” 069325786
Scurtu Lilia Şef  IMSP Centrul de sănătate Ungheni 2-35-77;

2-75-38

079480331
Alexeev Andrei Director  IMSP Spitalul raional Ungheni 2-21-94 069201501
Vizitiu Diana Şef  IMSP Centrul de sănătate Dănuţeni     3-40-15 069563267
Săculţanu Nicolae Şef  IMSP Centrul de sănătate Măcăreşti-Costuleni 45-1-22; 45-2-75 068254068
Moldovan Maria Şef  IMSP Centrul de sănătate Cioropcani 76-7-30;                  76-3-34 068866171
Turtureanu Galina Şef  IMSP Centrul de sănătate Sculeni    63-3-73 079995708
Chirică Alexei Şef  IMSP Centrul de sănătate Pîrliţa   54-6-86 067603763
Antoci Eugenia Şef  IMSP Centrul de sănătate Valea Mare    43-2-42 068228137
Ţurcanu Ludmila Şef  IMSP Centrul de sănătate Petreşti    42-2-91 069222662
Țăranu Vitalie Şef interimar IMSP Centrul de sănătate Corneşti    61-3-42 069246590
Şontea Petre Şef  IMSP Centrul de sănătate Mănoileşti    73-4-45 061109105
Silion Nicolae Şef  IMSP Centrul de sănătate Năpădeni    47-2-24 068544326
Iachimovschi Nicolae Şef IMSP Centrul de sănătate Cetireni   41 – 2-25          069441286
Chirică Victoria Şef IMSP Centrul de sănătate Rădenii Vechi    93-5-21          067194549
Buga Leonora Director  Î.M. „Centrul Stomatologic raional Ungheni”    2-79-43         067122493
Gherasimov Petru Şef  Oficiul teritorial Ungheni al Cancelariei de Stat   2-23-60;

2-23-48

068156796; 079043349
Reznic Victor Şef Direcţie deservire fiscală Ungheni, Direcția generală administrare fiscală Centru 2-73-02;

2-25-35

060555188; 079444188
Pascaru Vasile Şef Direcţie teritorială inspectare financiară Ungheni 2-46-48 079595199
Echim Valeriu Şef Direcţie raională pentru siguranţa alimentelor 2-28-76;

2-56-09

079645157
Huşanu Iurie Inginer-inspector  Subdiviziunea teritorială Ungheni a Inspectoratului de stat pentru supravegherea tehnică “Intehagro” 2-26-06 069006602
Dadus Vadim

Şef  Inspecţia ecologică Ungheni

2-26-40;

2-35-67

060600806
Bulubica Vasile Director Agenţia pentru ocuparea forţei de muncă a raionului Ungheni 2-32-80 069142335
Maler Oleg Oficiul Ungheni al Inspectoratului teritorial de muncă Călărași 2-27-77 069670216
Sprîncean Vitalie Şef  Direcţie generală,  Casa teritorială de asigurări sociale Ungheni 2-69-92;

2-26-83

060154776
Mutu Denis Şef Direcţie pentru statistică 2-31-00;

2-05-20

       069492918
Cornei Alexandr Șef  Centrul sănătate publică Ungheni 2-24-56;

2-38-19

Blişceac Oleg Şef  Direcţie situaţii excepţionale 2-32-43;

2-21-01

079604191
Vrănescu Igor Inspector-şef Inspectoratul de poliţie a raionului Ungheni 2-79-03;

2-09-01

068115506
Adjovschii Igor Comandant interimar Centrul militar teritorial Ungheni 2-28-90;

2-23-23

079707950
Belbas Oleg Director Agenţie Teritorială Vest a Companiei de Asigurări în Medicină 2-39-48;

2-27-58

079611011
Pantea Alexei Şef Substaţie asistenţă medicală urgentă Ungheni 2-52-01
Rusnac Oleg Şef Centrul multifuncțional Ungheni 3-31-11;

2-02-48

069139087
Croitoru Ianis Şef Secție înmatricularrea mijloacelor de transport și calificare a conducătorilor auto 3-45-17;

3-30-95

069003523
Babici Marian Şef Oficiul teritorial Ungheni, Departamentul înregistrare și licențiere a unităților de drept, Agenția Servicii Publice 2-39-27
Chivriga Andrian Manager, Oficiul cadastral teritorial Ungheni 2-26-44;

2-21-27

      069126142
Cojocaru Valeriu Şef Oficiul teritorial Pază de Stat 2-38-37;

2-38-88

       079411926
Deliu Valentina Şef Subdiviziune Ungheni a Departamentului III a Curţii de Conturi 2-80-49 069079727
Iepuraş Natalia Administrator, Zona Economică Liberă 2-01-84;

8-80-00

079602656
Cladco Serghei Şef Camera Comerţ şi Industrie filiala Ungheni 2-63-11;

2-45-93

069125175
Savcenco Mihai Şef Direcţie teritorială Ungheni, Serviciul de Informaţii şi Securitate al R.Moldova 2-35-52

2-31-08

Şchiopu Vasile Preşedinte Judecătoria Ungheni 2-30-70;

2-21-03

060195111
Florea Eduard Procuror al raionului 2-29-90 069999502
Bubnova Tatiana Preşedinte Asociaţia teritorială a sindicatelor „SINDASP” 2-20-23 068385653
Lupu Rodica Preşedinte Consiliul Teritorial Interramural al Sindicatelor 2-33-44 069501070
Boiciuc Dumitru Comandant Divizionul de artilerie 2-90-01 079760208
Slivinschi Andrei Şef  Direcţia regională „Vest”, Departamentul Poliţiei de Frontieră  2-91-61;

2-91-50

         068551212
Botnari Valeriu Şef Serviciul teritorial Ungheni al Agenţiei  de Plăţi şi Subvenţii pentru Agricultură 2-34-55 067357373
Toma Petru Şef  Serviciul de deservire a clădirilor şi subdiviziunilor Consiliului raional 2-35-95 069156621;  067434155
Coşcodan Gheorghe Conducător auto 067434160
Derminji Dumitru Inspector Plutonul de patrulare mobilă  Ungheni-Nisporeni-Călăraşi al Batalionului nr.3 079528308
Frumusachi Eduard Şef Biroul vamal Ungheni 2-77-18;

2-30-58

069116273
Ciocan Ion Şef ÎS „Silva –Centru” 2-49-82;

2-71-06

068554545
Moroi Ghenadie Reprezentant în teritoriu SA „Moldtelecom” filiala Ungheni 079217286
Brînză Valeriu Director SA „RED-Nord” filiala Ungheni 2-91-01;

2-91-00

069260018
Bodrug Vasile Director SA „Drumuri Străşeni” sectorul Ungheni 2-53-31 069286060
Chirinciuc Parascovia Director ÎS „Poşta Moldovei” filiala Ungheni 2-34-81;

2-22-70

069162593
Caţer Sergiu Director SRL „Ungheni Gaz” 2-27-03;

2-73-02

060669362

079569125

Medvedev Valeriu Administrator interimar  ÎS Portul fluvial Ungheni 3-32-70,

3-32-75

069782656
Jalbă Valeriu ÎS Stațiunea tehnologică pentru irigare Ungheni 3-34-85;

3-38-49

079300613
Savin Lilia Consiliul raional al Sindicatului Educației și Științei 2-35-98 068310463