Sorry, this entry is only available in Romanian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Lista Aparatului preşedintelui raionului,

                                        serviciilor descentralizate, desconcentrate şi altor instituţii din raionul Ungheni                                                                                                                                                                     

 Mitriuc Ghenadi  Președintele raionului  2-26-50

2-30-52

Lazar Tatiana Vicepreşedintele  raionului 2-21-09
Lupu Vasile Vicepreşedintele   raionului 2-27-50
Diaconu Mihail Vicepreşedintele raionului 2-22-40
Liţcan Rodica Secretarul Consiliului raional 2-20-57
Foleşteanu

Ana-Maria

Secretar-dactilograf 2-20-58  

 

Toader Irina Şef Serviciul juridic şi resurse umane 2-26-94
Gavriliţă Alexandru Specialist principal, Serviciul juridic şi resurse umane 2-61-40  

 

Casian Ilina Specialist principal, Aparatul preşedintelui raionului 2-39-98
Reguș Diana Specialist, Aparatul preşedintelui raionului 2-27-26
Racoviţă Larisa Auditor intern principal 2-23-03
Manole Rodica Şef Secţie administraţie publică 2-20-54
Cadenuc Svetlana Specialist principal, Secţia administraţie publică 2-20-81
Mihăilă Tatiana Specialist principal, Secţia administraţie publică 2-77-05
Rusu Octavian Specialist principal, Secţia administraţie publică 2-77-05
Straticiuc Angela Specialist principal, Aparatul preşedintelui raionului 2-20-56
Gurău Natalia Contabil-şef 2-21-66
Cojuşnean Natalia Specialist – coordonator 2-21-66
Zaiaţ Aliona Şef Serviciul arhivă 2-23-72
Cucu Dumitru Arhitect-şef al raionului 2-21-52;

2-37-41

Scutaru Viorel Şef Direcţie agricultură şi alimentaţie 2-22-50
Rădeanu Tudor Şef Direcţie asistenţă socială şi protecţie a familiei 2-25-48;

2-62-01

Pancu Iulia Şef Direcţie educaţie 2-27-48
Struc Tatiana Şef Direcţie finanţe 2-36-46;

2-23-64

Fuior Constantin Şef  Secţie construcţii, gospodărie comunală şi drumuri 2-34-72;

2-21-69

Ursatiev Ludmila Şef Secţie economie şi reforme 2-64-35;

2-30-54

Bolotovici Maria Şef  Secţie cultură şi turism 2-26-48;

2-01-92

Popov Ion Şef Serviciul relaţii funciare şi cadastru 2-28-61
Petre Violeta Director Centru de Resurse şi Atragere a Investiţiilor 2-27-81
Postolachi Veaceslav Director ÎM „Apă-Ungheni”
Scurtu Lilia Şef  IMSP Centrul de sănătate Ungheni 2-35-77;

2-75-38

Alexeev Andrei Director  IMSP Spitalul raional Ungheni 2-21-94
Ambroci Aliona Şef  IMSP Centrul de sănătate Dănuţeni  3-40-15
Săculţanu Nicolae Şef  IMSP Centrul de sănătate Măcăreşti-Costuleni 45-1-22; 45-2-75
Moldovan Maria Şef  IMSP Centrul de sănătate Cioropcani 76-7-30;                  76-3-34
Turtureanu Galina Şef  IMSP Centrul de sănătate Sculeni    63-3-73
Chirică Alexei Şef  IMSP Centrul de sănătate Pîrliţa   54-6-86
Antoci Eugenia Şef  IMSP Centrul de sănătate Valea Mare    43-2-42
Ţurcanu Ludmila Şef  IMSP Centrul de sănătate Petreşti    42-2-91
Țăranu Vitalie Şef interimar IMSP Centrul de sănătate Corneşti    61-3-42
Şontea Petre Şef  IMSP Centrul de sănătate Mănoileşti    73-4-45
Silion Nicolae Şef  IMSP Centrul de sănătate Năpădeni    47-2-24
Iachimovschi Nicolae Şef IMSP Centrul de sănătate Cetireni   41 – 2-25
Chirică Victoria Şef IMSP Centrul de sănătate Rădenii Vechi    93-5-21
Buga Leonora Director  Î.M. „Centrul Stomatologic raional Ungheni”    2-79-43
Ciocan Ilie Director al SA  FEE NORD
Reznic Victor Şef Direcţie deservire fiscală Ungheni, Direcția generală administrare fiscală Centru 2-73-02;

2-25-35

Pascaru Vasile Şef Direcţie teritorială inspectare financiară Ungheni 2-46-48
Echim Valeriu Şef Direcţie raională pentru siguranţa alimentelor 2-28-76;

2-56-09

Huşanu Iurie Inginer-inspector  Subdiviziunea teritorială Ungheni a Inspectoratului de stat pentru supravegherea tehnică “Intehagro” 2-26-06
Gorenco Mihail Şef  al Inspecţiei  pentru Protecția Mediului Ungheni 2-26-40;

2-35-67

Bulubica Vasile Director Agenţia pentru ocuparea forţei de muncă a raionului Ungheni 2-32-80
Maler Oleg Inspector principal de muncă al Inspectoratului teritorial de muncă Călărași, Oficiul Ungheni 2-27-77
Sprîncean Vitalie Şef  Direcţie generală,  Casa teritorială de asigurări sociale Ungheni 2-69-92;

2-26-83

Mutu Denis Şef Direcţie pentru statistică 2-31-00;

2-05-20

Cornei Alexandr Șef  Direcție Centrul de sănătate publică Ungheni 2-24-56;

2-38-19

Blişceac Oleg Şef  Direcţie situaţii excepţionale 2-32-43;

2-21-01

Vrănescu Igor Inspector-şef Inspectoratul de poliţie a raionului Ungheni 2-79-03;

2-09-01

Adjovschii Igor Comandant interimar Centrul militar teritorial Ungheni 2-28-90;

2-23-23

Belbas Oleg Director Agenţie Teritorială Vest a Companiei de Asigurări în Medicină 2-39-48;

2-27-58

Odainic Nicolai Şef Substaţie asistenţă medicală urgentă Ungheni 2-52-01
Rusnac Oleg Şef Centrul multifuncțional Ungheni 3-31-11;

2-02-48

Croitoru Ianis Şef Biroul Ungheni de examinare și evidență a transportului, Departamentul  Inmatricularea mijloacelor de tranport și calificare a conducătorilor auto 3-45-17;

3-30-95

Babici Marian Şef Oficiul teritorial Ungheni, Departamentul înregistrare și licențiere a unităților de drept, Agenția Servicii Publice 2-39-27
Chivriga Andrian Manager, Oficiul cadastral teritorial Ungheni 2-26-44;

2-21-27

Cojocaru Valeriu Şef Oficiul teritorial Pază de Stat 2-38-37;

2-38-88

Deliu Valentina Şef Subdiviziune Ungheni a Departamentului III a Curţii de Conturi 2-80-49
Iepuraş Natalia Administrator, Zona Economică Liberă 2-01-84;

8-80-00

Cladco Serghei Şef Camera Comerţ şi Industrie filiala Ungheni 2-63-11;

2-45-93

Savcenco Mihai Şef Direcţie teritorială Ungheni, Serviciul de Informaţii şi Securitate al R.Moldova 2-35-52

2-31-08

Şchiopu Vasile Preşedinte Judecătoria Ungheni 2-30-70;

2-21-03

 Lazări Sergiu Șef al Centrului  de Excelență în Securitatea Frontierei
Bubnova Tatiana Preşedinte Asociaţia teritorială a sindicatelor „SINDASP” 2-20-23
Boiciuc Dumitru Comandant Divizionul de artilerie 2-90-01
Slivinschi Andrei Şef  Direcţia regională „Vest”, Departamentul Poliţiei de Frontieră  2-91-61;

2-91-50

Botnari Valeriu Şef Serviciul teritorial Ungheni al Agenţiei  de Plăţi şi Subvenţii pentru Agricultură 2-34-55
Toma Petru Şef  Serviciul de deservire a clădirilor şi subdiviziunilor Consiliului raional 2-35-95
Coşcodan Gheorghe Conducător auto
Derminji Dumitru Inspector Plutonul de patrulare mobilă  Ungheni-Nisporeni-Călăraşi al Batalionului nr.3
Frumusachi Eduard Şef Biroul vamal Ungheni 2-77-18;

2-30-58

Ciocan Ion Şef ÎS „Silva –Centru” 2-49-82;

2-71-06

Sorici Viorel Reprezentant în teritoriu SA „Moldtelecom” filiala Ungheni
Brînză Valeriu Director SA „RED-Nord” filiala Ungheni 2-91-01;

2-91-00

Bodrug Vasile Director SA „Drumuri Străşeni” sectorul Ungheni 2-53-31
Chirinciuc Parascovia Director ÎS „Poşta Moldovei” filiala Ungheni 2-34-81;

2-22-70

Caţer Sergiu Director SRL „Ungheni Gaz” 2-27-03;

2-73-02

 

 

Medvedev Vladimir Administrator interimar  ÎS Portul fluvial Ungheni 3-32-70,

3-32-75

Jalbă Valeriu Șef ÎS Stațiunea tehnologică pentru irigare Ungheni 3-34-85;

3-38-49

Savin Lilia Președintele Consiliului raional Ungheni al Federației Sindicale a Educației și Științei 2-35-98