Rodica LIȚCAN – secretar al Consiliului Raional Ungheni,
nr.telefon – 069274478,
email – morosanurodica@gmail.com
Părțile interesate de procesul decizional
Unitățile administrativ-teritoriale de nivelul unu
Nr. d/r. | Denumirea UAT
de nivelul unu |
Telefonul
de serviciu |
Adresa electronică a UAT I |
Numele, prenumele primarului |
1. | Municipiul Ungheni | 2-24-37 | anticameraprimaria | Vrabie Vitalie |
2. | Orașul Cornești | 61-2-36 | orasul.cornesti@gmail.com | Vatamaniuc Angela |
3. | Com. Agronomovca | 66-1-13 | agronomovca.primaria
@mail.ru |
Grosu Vasile |
4. | Com, Alexeevca | 94-4-82 | alexeevcaprimaria@mail.ru | Bujor Vitalie |
5. | Com.
Boghenii Noi |
92-9-36 | primariabogheniinoi
@gmail.com |
Cernei Veaceslav |
6. | Com. Buciumeni | 46-2-36 | buciumeni46@yahoo.com | Petriciuc Filip |
7. | S. Bumbăta | 44-2-38 | primariabumbata@mail.ru | Paladi Gheorghe |
8. | S. Bușila | 75-1-56 | primaria_busila@mail.ru | Vîrlan Igor |
9. | S. Cetireni | 41-8-03 | primariacetireni0
@gmail.com |
Gorincioi Teodor |
10. | S. Chirileni | 75-3-36 | cojocaru.anastasia@mail.ru | Stoica Iurie |
11. | Com. Cioropcani | 76-2-36 | cioropcaniprim@mail.ru | Ghebos Alexei |
12. | Com. Condrătești | 79-4-18 | primaria.condratesti
@mail.ru |
Cojocaru Svetlana |
13. | S. Cornești | 39-2-86 | primaria.s.cornesti
@mail.ru |
Țurcanu Iurie |
14. | S. Cornova | 59-7-14 | primariacornova
@gmail.com |
Roșca Ștefan |
15. | S. Costuleni | 40-5-53 | primaria.costuleni.ungheni
@yahoo.com |
Rudicov Andrei |
16. | Com.
Florițoaia Veche |
41-4-36 | primaria.FloritoaiaVeche
@mail.ru |
Frasin Dumitru |
17. | Com. Hîrcești | 74-3-66 | primaria.hircesti
@mail.ru |
Medvițchi Elena |
18. | Com. Măcărești | 45-2-36 | primariamacaresti
@gmail.com |
Manciu Sergiu |
19. | S. Măgurele | 78-4-25 | primariamagurele@mail.ru | Coșciug Dan |
20. | Com. Mănoilești | 73-5-04 | primariamanoilest
@gmail.com |
Grosu Valentina |
21. | Com.
Morenii Noi |
92-7-46 | primariamoreniinoi
@rambler.ru |
Lincovscaia Valentina |
22. | S. Năpădeni | 47-2-46 | Primarinapadeni
@gmail.com |
Arteomov Maria |
23. | Com.
Negurenii Vechi |
92-2-36 | negurenii@gmail.com | Uscatu Galina |
24. | Com. Petrești | 42-2-36 | primaria.petresti@mail.ru | Gorea Serghei |
25. | Com. Pîrlița | 64-2-36 | conscompirlita@mail.ru | Babuțac Stanislav |
26. | S. Rădenii Vechi | 93-5-36 | primariaradeniivechi
@mail.ru |
Țîcu Valeriu |
27. | Com. Sculeni | 63-2-36 | primariasculeni
@gmail.com |
Gușevati Sergiu |
28. | Com. Sinești | 77-2-36 | primaria-sinesti@mail.ru | Țăruș Iurie |
29. | S. Teșcureni | 59-2-36 | ina.rusu76@mail.ru | Colțișor Gheorghe |
30. | Com. Todirești | 49-2-36 | primaria.todiresti
@gmail.com |
Baltag Victor |
31. | S. Unțești | 55-3-52 | primaria.untesti@gmail.com | Sorotinschi Nicolae |
32. | Com.
Valea Mare |
43-1-69 | primariavaleamare
@mail.ru |
Antoci Alexei |
33. | Com. Zagarancea | 2-15-28 | primariazagarancea
@mail.ru |
Gaviuc Vasile |
Instituții/asociații obștești/agenți economici
34.Camera de Comerț și Industrie filiala Ungheni – Budeanu Dorin – 0236 26311
35.Zona Economică Liberă Ungheni-Business – Iepuraș Natalia – 0236 2-01-84
36.A.O. Alternative Sociale – Frasin Adriana – 0236 2-31-74
37.A.O. Făclia – Ciocîrlan Angela – 069724815
38.A.O. Viitorul începe azi – Stratulat Constantin – 0236 2-31-15
39.A.O. Ecologie pentru sănătate – Guțu Rodica – 0236 2-43-34
40.A.O. Adăpost și alinare – Guțu Rodica – 0236 2-43-34
41.Asociația Istoricilor Nicolae Iorga din raionul Ungheni – Prepeliță Corneliu – 0236 2-37-82
42.Casa Antreprenoriatului Ungheni – Caducenco Veaceslav – 0236 2-02-17
43. Agenția pentru Dezvoltarea Regională și Integrarea Europeană Ungheni – Viziru Eudochia – 078223241
44.Asociația locală de turism – Munteanu Olga – 069520695
45.Asociația producătorilor agricoli UnCalNis – Vrabie Iurie – 069114254
46.Patronatul întreprinderilor în construcții – Săculțanu Victor – 0236 2-04-96
47.Asociația producătorilor de cereale – Buzovoi Nicanor – 069126284