Lista organizațiilor neguvernamentale pe domenii de activitatea din raionul Ungheni

Denumirea ONG-ului Domeniu de activitate Preşedinte Adresa juridică Telefon

e-mail

Domeniul Dezvoltare economică și socială
 Centrul Regional de Dezvoltare   Durabilă Dezvoltare comunitară Ciobanu Svetlana or. Ungheni 0236 2 36 68;
0236 2 53 09;
069293036
crdd_ungheni@yahoo.com
 Europa – Visage Dezvoltare comunitară Ciobanu Oxana or. Ungheni 0236 2 36 68;
0236 2 55 19
069293036
europa_visage@yahoo.com
 Agenţia de Dezvoltare Regională şi Integrare Europeană Ungheni Dezvoltare comunitară Viziru Eudochia or. Ungheni 0236 2 20 35;
0236 2 85
69079843792
agregung@yahoo.com
 Viitorul începe azi Dezvoltare comunitară, drepturile omului Stratulat Constantin or. Ungheni 0236 2 31 15
069330178
aec_via@yahoo.com
tamara-tcaciuc@rambler.ru
 Asociaţia Businessului Mic şi Mijlociu Dezvoltare comunitară, sector privat Crăciun Alexandru or. Ungheni 069162858
 UNCALNIS Dezvoltare comunitară, sector privat Vrabie Iurie or. Ungheni 0236 2 60 34;
0236 2 82 33;
0236 43 2 17
069114254
uncalnis@uap.md
a8.ciornea72@yahoo.com
 Camera de Comerţ şi Industrie Ungheni Dezvoltare comunitară, sector privat Cladco Serghei or. Ungheni 0236 2 02 17;
0236 2 63 11
069125175
 Centrul de Suport al Businessului Ungheni Dezvoltare comunitară, sector privat Cladco Serghei or. Ungheni 0236 2 01 76
069125175
csbu@csbu.md
 Casa Antreprenoriatului Dezvoltare comunitară, sector privat Cladco Serghei or. Ungheni 0236 2 02 17
069125175
 Info Business Dezvoltare comunitară, sector privat Scutaru Sergiu or. Ungheni 0236 2 35 92
069125825
 Centrul de Iniţiativă Privată Dezvoltare comunitară, sector privat Botnari Valeriu or. Ungheni 0236 2 34 55;
0236  2 74 15
079569545
cip@mtc-un.md
bval57@yahoo.com
 Pentru oameni Dezvoltare comunitară Leșanu Aliona Or. Ungheni 0236 2 35 53
palatulculturiiungheni@mail.ru
 Gaudeamus Dezvoltare comunitară Andruşca Sergiu s. Manoileşti 0236 73 3 26;
0236 73 2 39068334508
centrul.manoilesti@mail.ro
cimanoilesti@mail.md
 Ajutorul Copilului Dezvoltare comunitară, educaţie Olei Galina s. Manoileşti 0236 73 1 92
069186410
(Diaconu Nicoleta)
cornel2222@mail.ru
 Murmur Dezvoltare comunitară Glodeanu Vladislav s. Manoilești 0236 73 2 36
 Viitorul Dezvoltare comunitară Racoviţă Iurie s. Floriţoaia Veche 0236 41 6 38
 Moştenitorul Dezvoltare comunitară Ciupercă Romeo s. Pîrliţa 0236 64 3 94
 Speranța Dezvoltare comunitară Sasu Maria s. Teșcureni 0236 59 3 12
 Izvorul Minunilor Dezvoltare comunitară Munteanu Lidia s. Costuleni 0236 40 2 20
068173701
 Perspectiva Cetireni Dezvoltare comunitară Dicusar Ana s. Cetireni 0236 41 2 03
 Împreună spre noi înălţimi Dezvoltare comunitară Cojocaru Valentina s. Buşila 0236 75 2 40
 Viitorul Dezvoltare comunitară Turtureanu Ecaterina s. Bușila 0236 75 4 00;
0236 75 1 53
 Cutezanţă Dezvoltare comunitară Lupu Nelea Or. Ungheni 02362 42 63
079248014
nelealupu@rambler.ru
 Zagarancea-Semeni Dezvoltare comunitară Boz Valentina s. Zagarancea 0236 2 17 92
 Viitorul Dezvoltare comunitară Gaviuc Vasile s. Semeni 068378376
 Centrul de Consultanţă şi Şcolarizare în Agricultură din Ungheni Economie, instruire Vizitiu Petru Or. Ungheni 236    2 34 02
 Noua societate Dezvoltarea antreprenoriatului social Ţetnarschi Nina Or. Ungheni 0236 2 01 77
069321517
 Asociaţia teritorială a primarilor din raionul Ungheni Asistenţă APL Dicusar Ana Or. Ungheni 0236 41 8 03
069968025primariacetireni0@gmail.com
Domeniul Educație
 Mentor Educaţie Zaharciuc Lilia or. Ungheni 0236 2 08 48;
asachi@mtc-un.md
 Vasile Alecsandri Educaţie Tarlapan Isac or. Ungheni 0236 2 29 65
alecsandri@mtc-un.md
 Excelsus Educație Coniuhov Claudia Or. Ungheni 0236 2 24 86;
0236 2 33 25
eminescu@mtc-un.md
 Valentina Butnaru Educaţie Codreanu Doina or. Ungheni 0236 2 86 19
069416991
(Alexa Anastasia)
 Clubul de jurnalism Inspe Educaţie Balan Valentina or. Ungheni 236    8 09
 Alături de Copil Educaţie Bordeianu Iulia or. Ungheni 0236 2 35 69
068120016
(Gavriliuc Lucia)
gradinitasteluta@mail.ru
  Artemis Educaţie Popa Marina or. Ungheni 0236 2 50 06
069804438
(Cadeniuc Tamara)
amateevici@mtc-un.md
 Antena Alianţei Franceze Educaţie Griţco Galina or. Ungheni 0236 2 39 56;
0236 2 44 93 (d)069179395
galina_gritco@yahoo.com
 Clas Educaţie Caziuc Tatiana or. Ungheni 0236 2 35 96
puskin@mtc-un.md
 Suflet de lumină Educaţie Cozari Tatiana or. Ungheni 0236 3 40 27;
0236 3 35 75
(Vrabie Zinaida)
creanga@mtc-un.md
 Andrieş Educaţie Budeanu Nadejda or. Ungheni 0236 2 56 39
068037863
(Luca Maria)
maria.Luca@mail.ru
 Lucis Educaţie Puiu Irina Or. Ungheni 0236 2 53 41
069271783
(Procopovici Valentina)
gradinitalicurici@mail.ru
 Făclia Educaţie, cultură, tineret Ciocîrlan Angela or. Ungheni 0236 2 54 71 (d);
0236 3 36 84
069724815
faclia_un@yahoo.com
 Copilul minune Cultură, educaţie, mass-media Blănaru Timofei Or. Ungheni 236    7 32
 Romaniţa-Talent Educaţie, cultură, tineret Toma Rodica or. Ungheni 069168603
rodyka777@mail.ru
 Casiopeea Educaţie, tineret Tincu Liliana or. Ungheni 0236 2 68 69
069230563
lilitincu@yahoo.com
 Pro Cornova Educație Lupu Zinaida s. Cornova 0236 59 7 11
 Copiii – florile purităţii Educaţie, protecţie socială Enache Adela Or. Ungheni 0236 2 29 10;
0236 2 02 16
079614335
adaenache@mail.ru
 De dragul tău, copile Educaţie Sîrbu Claudia Or. Ungheni 236    6 57
 Curcubeul Educaţie Grecu Ludmila Or. Ungheni 236    4 32
Domeniul Asistență socială
 Adăpost și alinare Asistenţă socială Guţu Rodica or. Ungheni 0236 2 43 34;
0236 95 4 56
rodicarudico@moldova.cc
 Sprijin şi Speranţă Asistenţă socială Calchei Maria or. Ungheni 0236 2 60 73;
0236 2 11 71 (d)
069954437
casapt@mail.ru
mcalchei@mail.ru
 Poarta Deschisă Asistenţă socială Smerdov Raisa or. Ungheni 0236 2 45 99;
069502788
 Steaua Speranţei Asistenţă socială Pascaru Vasile or. Ungheni 0236 2 46 48
069370522
 Speranţa Copiilor Asistenţă socială Mocan Natalia or. Ungheni 0236 2 22 24;
0236 2 36 24068648668
ungheni.children@yahoo.com
speranta_copiilor_un@mail.md
 Degeţel Asistenţă socială Chaudier Philippe Or. Ungheni 236    2 03
 Asociaţia Pensionarilor şi Veteranilor din or. Ungheni Asistenţă socială Zugravu Boris Or. Ungheni 0236 3 34 00
0236 2 56 51
 Alternative Sociale Asistenţă socială Serbianu Inga Or. Ungheni 0236 2 62 01
irina_ciumac@yahoo.com
AO „Asociația Nevăzătorilor din Moldova”, OT Ungheni

 

Asistenţă socială  Arhire Svetlana Or. Ungheni  069019470

arhilanas@mail.ru

Domeniul Sănătate
 PROMED Dezvoltare locală Jardan Valeriu Or. Ungheni 0236 2 21 08;
0236 2 44 59;
0236 2 82 82
069053293
Domeniul cultură
 ARTIS Cultură Iucal Vasile Or. Ungheni 236    7 64
 Pegas Cultură Racoviţă Angela Or. Ungheni 236    5 53
 Creatorii Creaţie, cultură Ciornea Angela Or. Ungheni 0236 2 82 33
069017814
aciornea72@yahoo.com
 Pro-Art Creaţie, tineri Viziru Diana Or. Ungheni 0236 2 32 82;
0236 2 89 00 (d)
Domeniul sport
 Federaţia Raională de şah Ungheni Sport Harea Ion Or. Ungheni 0236 2 34 53
069002814
 Organizaţia Obştească a      Federaţiei Naţionale de Karate –  Do Tradiţional din Republica Moldova, filiala Ungheni Sport Cebaniuc Iurie Or. Ungheni 236    0 13
 Asociaţia Teritorială de Fotbal Ungheni Sport Jardan Valeriu Or. Ungheni 0236 2 21 08
069053293
 Pro Femeia Drepturile femeii Bernic Victoria Or. Ungheni 0236 2 86 50
069348767
vbernic@hotmail.com
Domeniu Apărarea dreptului, mediu
 Asociaţia obştească a veteranilor războiului din Afganistan Drepturile sociale şi juridice ale veteranilor Grosu Alexandru Or. Ungheni 069573445
0236 2 79 72
 Femeia pentru viitor Drepturile femeilor Petre Violeta Or. Ungheni 0236 2 10 90
079774484
 Consumator-Ungheni Drepturile consumatorului Bondarenco Andrei Or. Ungheni 069822418
consumator-ungheni@rambler.ru
 Ecologie pentru sănătate Ecologie Guţu Rodica Or. Ungheni 0236 2 43 34
rodicarudico@moldova.cc
 Prietenii Noştri Protecţia animalelor Moraru Oleg Or. Ungheni 079022041
 Expresul Mass-media Bacalu Lucia Or. Ungheni 0236 2 85 75
069042758